avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 297 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, soțul meu când l am cunoscut avea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, soțul meu când l am cunoscut avea datorii la banca ...

Buna seara, soțul meu când l am cunoscut avea datorii la banca daca divorțez de el banca o sa poată să îmi ia casa?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:39, 8 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
casa dvs, nu. Daca aveti bunuri in comun, partea sotului, poate fi urmarita pt a se recupera cat datoreaza sotul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort, pretentii la bunuri comune inainte de partaj LauraPaler LauraPaler Buna seara , sotul meu este plecat in strainatate de 2 ani . Acum o luna a bagat divort , iar eu in urma acestui lucru i-am cerut sa vina sa isi ia lucrurile ... (vezi toată discuția)
Vrem sa ne casatorim si el are datorii la banca... alexappm alexappm Viitorul sot are datorii la banca si eu vreau sa fac imprumut la banca pentru \' prima casa \'si vrem sa ne casatorim, intrebarea este daca fac imprumutul la ... (vezi toată discuția)
Executare silita sas mon sas mon In cazul in care fostul sot a luat un credit de la banca in perioada de dupa introducerea formalitatilor de divort si nu si-a platit datoria catre ... (vezi toată discuția)