Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In Legea 81/2018 se prevede \"În cazul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In Legea 81/2018 se prevede "În cazul activității ...

Buna ziua,
In Legea 81/2018 se prevede "În cazul activității de telemuncă, contractul individual de muncă conține (...) următoarele: (...) e) modalitatea de evidențiere a orelor de muncă prestate de telesalariat".
In cazul unui SRL s-au intocmit acte aditionale la CIM privind desfasurarea activitatii in regim de telemunca iar cu privire la evidentierea orelor de munca a fost stabilita urmatoarea clauza: ,,Evidentierea orelor de munca prestate de telesalariat, va fi realizata electronic avand ca baza ora de logare/delogare in/din sistemul electronic si baza de date a angajatorului''.
Este suficienta aceasta clauza in AA pentru realizarea pontajului ?
In opinia mea, este suficienta acea clauza pentru realizarea pontajului .