avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Vă rog să mă ajutați în următoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Vă rog să mă ajutați în următoarea problemă ...

Bună ziua ! Vă rog să mă ajutați în următoarea problemă . Pentru un angajat din sistemul bugetar care a efectuat ore suplimentare într-o anumită perioadă în momentul când i se acordă recuperare i se cuvine a i se plăti și indemnizația de hrană sau nu ? Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Legal sau nu? recuperare in avans de ore de lucru vivi23ro vivi23ro Buna ziua, Am fost anuntati ca de saptamina viitoare in fiecare simbata se va lucra , program normal de 3 schimburi, platite ca ore normale de lucru, pt ca se ... (vezi toată discuția)
Plata ore suplimentare danny61 danny61 buna seara. am o nelamurire pe care as vrea sa va rog sa ma ajutati sa o rezolv. eu lucrez la o institutie bugetara ( scoala). sunt angajat pe un post de ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare - identificare, plata, compensare, raportare valita valita Buna ziua! Lucrez intr-un spital de stat (prin urmare suntem bugetari). Exista multe neclaritati in privinta orelor suplimentare si va multumesc din ... (vezi toată discuția)