Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara. Am și eu un dosar penal art 335 alin 2 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara. Am și eu un dosar penal art 335 alin 2 ajuns la ...

Bună seara.
Am și eu un dosar penal art 335 alin 2 ajuns la parchet cu propunere de renuntare la urmarire penala de 6 luni de când a ajuns la parchet nu se mai mișcă nimic ce pot sa fac sa urgentez situația cereri de urgentare am făcut pe fiecare luna dar degeaba....
Nu aveti alte variante.
Cam cât ar dura asa cu aproximare la parchet ajuns cu propunere....

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu aveti alte variante.

Deja a durat foarte mult...
Pai asta și zic

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Deja a durat foarte mult...

Depinde de cât timp are procurorul.

Este bine de știut ca urgentarile se fac de avocati ca sa aiba sanse.
Este unul din motivele pentru care recomand sa se faca prin avocat aceste cereri de urgentare pentru ca ei știu sa le redacteze corespunzător.