Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant de lichidare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant de lichidare

Va rog sa ma ajutati cu formularul pentru "Bilant de lichidare". Mentionez ca este vorba de ultima etapa la Oficiul Registrului Comertului, pentru lichidarea unui SRL care nu a avut nici o activitate de la infiintare.
Buna ziua,

Intr un bilant format excel completati datele, coloana 1 cu date initiale si coloana 2,cu zero. Puteti si in pdf ul bilantului la 12.2019 , taiati cu pix an 2019 scrieti 11.2020,si il completati .Apoi semnati si atasati la formularul S1039 disponibil pe Anaf. S1039 + recipisa veti depune la Onrc in etapa 2.

silviu1958 a scris:

Va rog sa ma ajutati cu formularul pentru "Bilant de lichidare". Mentionez ca este vorba de ultima etapa la Oficiul Registrului Comertului, pentru lichidarea unui SRL care nu a avut nici o activitate de la infiintare.

REV-TAX CONSULTING SRL, Contabil