Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am si eu o intrebare mai ciudata. daca o persoana a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am si eu o intrebare mai ciudata. daca o persoana a decedat, ...

am si eu o intrebare mai ciudata.
daca o persoana a decedat, pentru cel cu care statea in concubinaj mai este posibil prin acte sa dobandeasca un certificat de casatorie cu decedata?
silviu39, utilizator
Nu te poti casatori cu o persoana decedata.
Trebuiau facute demersurile cat era in viata...

Dar puteti cere o parte din mostenire daca puteti dovedi ca ati contribuit la obtinerea acesteia.