Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Restituire creditare societate asigurata din bunurile ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Restituire creditare societate asigurata din bunurile societatii ...

Restituire creditare societate asiguirata din bunurile societatii

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o informatie:
De a lungul timpului administratorul unui SRL a creditat ( prin contract de creditare ) societatea, cu anumite sume. Acum doreste sa i se restituie aceste sume, insa nu in bani ( intrucat societatea nu dispune ) ci in bunuri, mai exact un autoturism aflat in proprietatea societatii.

Ce variante legale exista pentru ca acest lucru sa poata fi pus in practica si ce prespune de ambele parti ?

Va multumesc
Roxana Nic, utilizator
Administratorul a creditat societatea?
Si dvs @Roxana Nic, pe cine reprezentati?