avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna seara,sunt functionar public de executie si as ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna seara,sunt functionar public de executie si as vrea sa-mi ...

Buna seara,sunt functionar public de executie si as vrea sa-mi iau 3 luni de concediu fara salariu si sa merg in Austria sa lucrez angajat cu forme legale.Este posibil acest lucru?Va multumesc .!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:01, 16 Noiembrie 2020
Este posibila o astfel de situatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Funcționar public - posibilitate angajare mai? AlinMandrica AlinMandrica Buna ziua. Va rog frumos sa mă ajutați cu niste opinii legate de următorul lucru: - sunt funcționar public. Lucrez in cadrul administrației publice ... (vezi toată discuția)
Zile din concediul de odihna de anul trecut luate anul acesta. VALI_M VALI_M Sunt functionar public, lucrez la o institutie publica si as dori sa va intreb daca pot lua anul viitor o parte din zilele de concediu de ... (vezi toată discuția)
Imi pot suspenda raportul de serviciu pentru o perioada si sa lucrez la o societate privata? maria_mer maria_mer sunt functionar public, am o profesie care imi place, problema este ca am un salariu f. mic si nu ma mai pot descurca cu banii. Imi pot suspenda raportul de ... (vezi toată discuția)