Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In perioada 2005-2009 am lucrat la 3 firme cu contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In perioada 2005-2009 am lucrat la 3 firme cu contract de munca ...

Contract munca neinregistrat la pensii.
In perioada 2005-2009 am lucrat la 3 firme cu contract de munca cu timp partial. Am obtinut de la Casa de Pensii un tabel cu stagiu lunar de cotizare din 2001 pana in prezent si am observat ca respectivele contracte nu apar decat in 2-3 luni din fiecare an. Mai am contractele de munca (vizate de ITM) si deciziile de incetare, dar am inteles ca ar trebui depuse niste declaratii la Casa de pensii... Firmele respective sunt radiate acum insa am luat legatura cu persoana care le-a detinut care mi-a spus ca toate declaratiile au fost depuse dar nu stie daca le mai are. Cum as putea rezolva situatia? Este vorba de o perioada de 5 ani cu niste venituri destul de consistente....
Va multumesc.
Lulica, utilizator
Vorbiti cu persoana care le-a detinut sa va dea copii de pe declaratiile depuse , dupa care mergeti la Casa de Pensii.