Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vă rog frumos, in cazul programului redus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vă rog frumos, in cazul programului redus (Kurzarbeit), conform ...

Vă rog frumos, in cazul programului redus (Kurzarbeit), conform Oug 132/2020, angajații care lucrează, de exemplu 4 ore pe zi, mai au dreptul la tichete de masă?
Au dreptul numai daca la locul de munca respectiv au functia de baza.