Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua. Stie cineva care este perioada de evaluare ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua. Stie cineva care este perioada de evaluare a unui ...

Buna ziua. Stie cineva care este perioada de evaluare a unui dosar de daspagubiri civile la FGA ? Dosarul a fost inregistrat la FGA pe data de 04.11.2020 ca urmare a unei decizii judecatoresti definitive.. Multumesc.
Poate dura luni bune, posibil și peste un an. Am avut hotărâre judecătorească, definitivă, cu deces, plătit după 1.5 ani. Din păcate nu se face diferența între un dosar clar, cum ar fi a hotărâre judecătorească definitivă și un dosar de dăuna deschis cu două mașini tamponate. Dosarele se soluționează după cum sunt înregistrați.
Buna ziua. S-a rezolvat in 4 luni pana la urma. Se pare ca am avut noroc. Totusi mai am o intrebare. Am primit prin decizie definitiva daunele morale si cheltuielile de inmormantare (banii au intrat deja in cont), fara plata cheltuielilor de judecata desi acestea au fost probate si stipulate ca fiind obligatorii in hotararea definitiva, pe motivul ca FGA nu plateste asa ceva. trebuie sa ma adresez unui executor judecatoresc?