Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara . M-am hotarat sa deschid un proces de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara . M-am hotarat sa deschid un proces de partaj civil ...

Buna seara . M-am hotarat sa deschid un proces de partaj civil .m-am prezentat la un avocat iar acesta mi-a cerut toata documentatia pentru începerea procesului ,in acelasi timp mi-a cerut si onorariu intreg pe care l-am plătit. De mai bine de o lună nu am primit nici citatie nici nu m-a pus sa fac cererea pentru tribunal ,nici nu e înregistrată cererea pe portalul tribunalului, iar avocatul zice ca a depus dosarul la tribunal , intrebarea este ,pot verifica daca a depus dosarul la tribunal ? Nu figurez nicăieri cu dosar înregistrat de o lună.
Eu cum as putea verifica daca avocatul a depus dosarul pentru inregistrare la tribunal?
gabr, utilizator
Pe portalul instanțelor de judecată