Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere autovehicul sub influenta substantelor ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere autovehicul sub influenta substantelor psihoactive.

Buna seara!
In data de 27.11.2020 la ora 03:05 am fost oprit de politite si mi a fost cerut sa ma supun unui drug-test,a iesit pozitiv la THC-5.Nu am abateri,sunt angrenat in societate(student+loc de munca).Intrebarea mea este cam la ce sa ma astept si cum pot gasi un avocat bun pentru aceasta speta.
Akdile, utilizator
In primul.rand trebuie sa stiti cat va costa avocatul si cat va permiteti sa plătiți.
Suna bine ceea ce ziceti in apărarea dvs. dar situatia nu este simpla.
Vedeti cat va cere fiecare avocat in parte si alegeti in functie de mai multe criterii.
Ar fi bine sa plătiți avocatul cat si pentru instanță ca sa fie stimulat dar fără sa fiti condamnat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Salut, sunt in aceeasi situatie, ai ceva noutati?