avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere autovehicul sub influenta substantelor ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere autovehicul sub influenta substantelor psihoactive.

Buna seara!
In data de 27.11.2020 la ora 03:05 am fost oprit de politite si mi a fost cerut sa ma supun unui drug-test,a iesit pozitiv la THC-5.Nu am abateri,sunt angrenat in societate(student+loc de munca).Intrebarea mea este cam la ce sa ma astept si cum pot gasi un avocat bun pentru aceasta speta.
Ultima modificare: Vineri, 27 Noiembrie 2020
Akdile, utilizator
Cel mai recent răspuns: press187 , utilizator 01:03, 7 Aprilie 2021
In primul.rand trebuie sa stiti cat va costa avocatul si cat va permiteti sa plătiți.
Suna bine ceea ce ziceti in apărarea dvs. dar situatia nu este simpla.
Vedeti cat va cere fiecare avocat in parte si alegeti in functie de mai multe criterii.
Ar fi bine sa plătiți avocatul cat si pentru instanță ca sa fie stimulat dar fără sa fiti condamnat.
Ultima modificare: Vineri, 27 Noiembrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Salut, sunt in aceeasi situatie, ai ceva noutati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut! ma numesc lucian și am 18 ani am și eu o întrebare, ... Lucian Ionita Lucian Ionita Salut! Ma numesc Lucian și am 18 ani Am și eu o întrebare, am fost surprins de către politie în timp ce conduceam un autovehicul pe drumurile publice sub ... (vezi toată discuția)
Acum un an am fost testat cu aparatul drug test, iesind fals ... adrian.a adrian.a acum un an am fost testat cu aparatul drug test, iesind fals pozitiv THC canabis, am stat 1 an si 4 luni cu permisul suspendat cu dovada fara drept de ... (vezi toată discuția)
In seara de 14 martie am fost oprit de un echipaj de politie ... Andreimhh1 Andreimhh1 In seara de 14 martie am fost oprit de un echipaj de politie si testat cu etilotestul, acesta fiind negativ iar dupa o verificare cu aparatul drug test am fost ... (vezi toată discuția)