Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract de închiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract de închiriere

Bună ziua,
Aș dori să mă ajutați în următoarea problemă:
Ca proprietar în 2016 am dat în chirie un imobil unei firme, firmă care a stabilit și sediul în acel imobil. Anul acesta contractul de închiriere a fost reziliat de comun acord. Ulterior rezilierii contractului, firma respectivă a încheiat anumite contracte cu alte societăți. Problema e că pe acele contracte apare ca sediu al firmei imobilul meu. Este legal acest lucru? Acele contracte încheiate sunt valabile?
Vă mulțumesc pentru ajutor.
george-neagu, moderator
Contractelle respective nu va prejudiciaza cu nimic..
Da, nu exista un prejudiciu material.
Pana nu isi schimba sediul acesta va fi locul de.comunicare a actelor.