avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract de închiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract de închiriere

Bună ziua,
Aș dori să mă ajutați în următoarea problemă:
Ca proprietar în 2016 am dat în chirie un imobil unei firme, firmă care a stabilit și sediul în acel imobil. Anul acesta contractul de închiriere a fost reziliat de comun acord. Ulterior rezilierii contractului, firma respectivă a încheiat anumite contracte cu alte societăți. Problema e că pe acele contracte apare ca sediu al firmei imobilul meu. Este legal acest lucru? Acele contracte încheiate sunt valabile?
Vă mulțumesc pentru ajutor.
Ultima modificare: Miercuri, 2 Decembrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:32, 2 Decembrie 2020
Contractelle respective nu va prejudiciaza cu nimic..
Da, nu exista un prejudiciu material.
Pana nu isi schimba sediul acesta va fi locul de.comunicare a actelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract de inchiriere bf03 bf03 Sunt proprietarul unui imobil pe care am dat in chirie unei firme care are in prezent si sediul social pe adresa respectiva. De 4 luni nu si-a achitat ... (vezi toată discuția)
Rezilierea unui contract de inchiriere - cesiune Crispy Crispy Buna ziua, as avea si eu o intrebare la dvs., daca se poate sa ma ajutati : asadar, voi expune cat mai pe scurt situatia : in 2006 am incheiat un contract ... (vezi toată discuția)
Firma suspendata- dilema sediu? kasha kasha Intrebare: O firma cu activitatea suspendata la registrul comertului din iulie 2009, are ca sediu social un apartament inchiriat. Ce se intampla cu ... (vezi toată discuția)