Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care acesta face ...

Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care acesta face sesizari angajatorului asupra faptului ca societatea nu a intocmit un contract colectiv de munca (desi a depasit numarul de 21 de angajati)?
Va multumesc!
Niciun avantaj , ca nu exista obligativitate in sarcina angajatorului de a incheia c.c.m.
Inteleg la ce va referiti, multumesc pentru confirmare!