avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care acesta face ...

Ce avantaje poate avea angajatul in situatia in care acesta face sesizari angajatorului asupra faptului ca societatea nu a intocmit un contract colectiv de munca (desi a depasit numarul de 21 de angajati)?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: carmen.suciu1 , utilizator 09:02, 3 Decembrie 2020
Niciun avantaj , ca nu exista obligativitate in sarcina angajatorului de a incheia c.c.m.
Inteleg la ce va referiti, multumesc pentru confirmare!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca categ categ Va rog sa-mi spuneti daca este posibil si legal, ca o societate bancara, cu capital strain, care activeaza in Romania, sa nu aiba incheiat un Contract Colectiv ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca andad andad Buna ziua! Am si eu cateva intrebari: 1.Daca exista un Regulament Intern (firma are 40 salariati), este obligatoriu un Contract Colectiv de Munca? 2. ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca muraruana muraruana Buna ziua. Intr-o firma privata cine este responsabil de Contractul colectiv de munca, sa ii faca modificarile si sa il inregistreze la termenele stabilite? (vezi toată discuția)