Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum se poate autentifica un certificat de nastere? ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum se poate autentifica un certificat de nastere? Pentru a putea fi folosit si in afara tarii

Cum se poate autentifica un certificat de nastere?
Nu trebuie autentificat. In functie de statul in care vreti sa il folositi, acesta fie poate fi folosit direct, fie trebuie apostilat sau supralegalizat si tradus.
Doresc a se dovedi autenticitatea lui, pentru a stabili autoritatea emitentului si pentru a fi folosit in afara statelor