Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am și eu o problema legata de conducerea unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am și eu o problema legata de conducerea unui autovehicul sub ...

Am și eu o problema legata de conducerea unui autovehicul sub influența alcolului 0.42 în aerul ecpirat situatia sa întâmplat anul acesta in august am facut toate demersurile necesare am primit si probele de sange care sincer au iesit cam mari 1,14 si 1,43 de la 0.42 in aerul expirat mi se pare exagerat de mult acum problema este ca dosarul dupa spusele comisarului mi la preluat cei de la parchet am o luna de atunci si nu am primit nici un raspuns am apelat la dreptul de recunoastere a vinovatiei mentionez ca sunt sofer profesionist acest aspect mi sa întîmplat pentru ca am fost nevoit sa îmi salvez fiul de la o nenorocire .
Pentru celeritate, angajati-va avocat si stabiliti impreuna cu el strategia apararii.
Buna ziua pentru situatia mea va adresez o întrebare avocatul meu mi-a cerut suma de 2000 de lei fapt pentru care pentru aceasta suma ma ânsotit la politie de 2 ori acum mi sa comunicat rechizitoriul la adresă urmand a ma judeca avocatul meu acum pretinde ca pentru acest lucru trebuie un alt onorariu este normal treaba asta?
da, procesul e altceva. Nu ati platit pt a va asista la proces, urmeaza sa platiti. Si stiti si dvs asta, pt ca stiti pt ce ati platit cei 2 mii, ca sa mearga la politie.