avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am și eu o problema legata de conducerea unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am și eu o problema legata de conducerea unui autovehicul sub ...

Am și eu o problema legata de conducerea unui autovehicul sub influența alcolului 0.42 în aerul ecpirat situatia sa întâmplat anul acesta in august am facut toate demersurile necesare am primit si probele de sange care sincer au iesit cam mari 1,14 si 1,43 de la 0.42 in aerul expirat mi se pare exagerat de mult acum problema este ca dosarul dupa spusele comisarului mi la preluat cei de la parchet am o luna de atunci si nu am primit nici un raspuns am apelat la dreptul de recunoastere a vinovatiei mentionez ca sunt sofer profesionist acest aspect mi sa întîmplat pentru ca am fost nevoit sa îmi salvez fiul de la o nenorocire .
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:56, 11 Ianuarie 2021
Pentru celeritate, angajati-va avocat si stabiliti impreuna cu el strategia apararii.
Buna ziua pentru situatia mea va adresez o întrebare avocatul meu mi-a cerut suma de 2000 de lei fapt pentru care pentru aceasta suma ma ânsotit la politie de 2 ori acum mi sa comunicat rechizitoriul la adresă urmand a ma judeca avocatul meu acum pretinde ca pentru acest lucru trebuie un alt onorariu este normal treaba asta?
da, procesul e altceva. Nu ati platit pt a va asista la proces, urmeaza sa platiti. Si stiti si dvs asta, pt ca stiti pt ce ati platit cei 2 mii, ca sa mearga la politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua sunt si eu in cauza unei situatii neplacute in vederea ... xxx84 xxx84 buna ziua sunt si eu in cauza unei situatii neplacute in vederea conducerii un automobil sub influenta bauturilor alcolice rezultatul fiind 0.42 etilotest am ... (vezi toată discuția)
Rezultate de la alcoolemie in sange iml platite si nerezolvate nici dupa 90 zile , rog solutii DanTudor81 DanTudor81 Buna ziua. Pe dta de 12 oct 2019 am fost testat cu alcoolmetru si a iesit rezultatul de 0.42 in aer expirat, a urmat testul de sange la IML, pt care am platit ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan - 0.57 etilotest, plata analize, consecinte, pedeapsa BRaul BRaul Buna ziua, am si eu o intrebare poate ma puteti ajuta si pe mine careva, pe data de 03.02.2013 am fost oprit de politia rutiera care au constatat ca am condus ... (vezi toată discuția)