Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie: la un ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie: la un spital, ...

Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie: la un spital, vechiului manager i a expirat contactul de administrare, iar in ultima saptamana de mandat a fost in concediu medical, pana in 30 noiembrie. El nu mai este angajatul spitalului incepand cu data de 1 dec , va rog sa mi spuneti daca spitalul este obligat sa i plateasca concediu medical in continuare si o baza legala, daca exista aceasta obligatie si pe ce perioada.trebuie platit Va multumesc
Nu exista o astfel de obligatie in sarcina spitalului , daca mandatul a expirat.

Cornel Vasile a scris:

Nu exista o astfel de obligatie in sarcina spitalului , daca mandatul a expirat.

Va multumesc foarte mult