Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua.Adaugarea unui perete despartitor pt.a ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua.Adaugarea unui perete despartitor pt.a delimita livingul ...

Buna ziua.Adaugarea unui perete despartitor pt.a delimita livingul de dormitor necesita autorizatie de construire?Mentionez ca aceasta modificarea doresc sa o fac in cadrul unei case .Multumesc
Nu, daca nu se modifica structura de rezistenta a casei si peretele este din material usor. Un proiectant autorizat va face un calcul de rezistanta si va modifica schita de proiect.
In cartea funciara trebuie sa apara modificarea.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca