Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua . Este normal ( legal ) ca locatarul de la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua . Este normal ( legal ) ca locatarul de la et 4 dintr-un ...

Buna ziua .
Este normal ( legal ) ca locatarul de la et 4 dintr-un bloc de 4 nivele sa scoata afara din apartament teava de scurgere de la centrala prin condensare ? Se poate interzice acest lucru ?
Multumesc.
Condensatul trebuie colectat si evacuat la reteaua de canalizare, in principiu dupa ce este neutralizat (adus intre 6,5 si 8 pH). Asta se poate face prin cadere libera sau cu o pompa de condens.
Sunt niste normative ce impun acel lucru, enumerate la sfirsit, aici:
[ link extern ]
latka, utilizator
Multumesc frumos.