Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta: un ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta: un salariat, ...

Buna ziua
va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:
un salariat, cu functie de conducere, este detasat de la angajatorul A la angajatorul B
Angajatorul B scoate la concurs, prin recrutare interna, un post de conducere similar celui pe care il ocupa angajatul
Poate acesta sa participe la concurs, fiind un concurs intern?
Va multumesc
Da, poate participa chiar daca este detasat acolo ... daca va fi admis la concurs , probabil , va inceta raportul de munca/de serviciu cu angajatorul A.