Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire în familie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire în familie

Va rog sa-mi spuneti :
Parintii aflati la batranete care au patru copii adulti pot sa lase in proprietate catre un singur copil bunurile imobile pe care le au fara ca sa le ceara acordul celorlalti trei copii ?

Adica sa-i dea totul unui singur copil acum cat sunt ei in viata!
Vasile75, utilizator
Pot vinde copilului.
Da, pot.