Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare cim din suspendare cim....
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare cim din suspendare cim....

Am un contract suspendat pentru o perioada de 90 de zile. In 14.12.2020 salariatul depune cerere de incetare a cim cu 15.12.2020. Cum procedez in revisal? Se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12?
Intr-adevar, se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12

Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12

La transmiterea catre ITM trebuie pe rand adica prima data incetarea suspendarii si apoi incetarea cim sau se pot transmite o singura data cu ambele?
Va multumesc!
Se pot transmite o singura data cu ambele.