avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare cim din suspendare cim....
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare cim din suspendare cim....

Am un contract suspendat pentru o perioada de 90 de zile. In 14.12.2020 salariatul depune cerere de incetare a cim cu 15.12.2020. Cum procedez in revisal? Se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:25, 14 Decembrie 2020
Intr-adevar, se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12

Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, se opereaza incetarea suspendarii cu data de 15.12 si apoi incetarea cim tot cu 15.12

La transmiterea catre ITM trebuie pe rand adica prima data incetarea suspendarii si apoi incetarea cim sau se pot transmite o singura data cu ambele?
Va multumesc!
Se pot transmite o singura data cu ambele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare contract individual de munca mopy mopy daca am o suspendare a contractului individual de munca cu acordul partilor (cerere de concediu fara plata) cum e corect sa documentez acest lucru? In afara de ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Incetare cim dupa expirare concediu crestere copil atlassport atlassport In data 20.02.2013 a intrat o angajata in concediu de crestere copil pentru 2 ani.(CIM a fost suspendat) Acum vreau sa incetez CIM, nu se mai intoarce la ... (vezi toată discuția)