Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cer daune morale in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cer daune morale in instanta

In ce conditi si cat se plateste taxa de timbru atunci cand cer sa mi-se plateasca daunemorale.
La ce conditii va referiti?
Ana-Maria Dutescu, Avocat
Valoarea taxei de timbru este variabila, si se calculeaza raportat la daunele solicitate. Daca ne spuneti care sunt pretentiile dvs va spunem si cat este valoarea taxei de timbru.
In orice caz plata taxei de timbru este obligatorie daca cereti daune morale. Si se taxeaza in functie de valoarea daunelor solicitate!B-)