Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 contracte de munca full time
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 contracte de munca full time

Buna ziua,
Am un contract de munca full time la o firma si de ceva vreme m-am mai angajat la o alta firma pe un proiect european (full time cu durata fixa 2 ani).
Dupa ceva vreme managerul de proiect a intrebat cine mai are si alt contract de munca pentru ca se pot ponta doar 12h pe zi maxim (si ca trebuie pontate toate joburile pe fisa de pontaj de pe proiectul european)
Eu stiam ca la angajatori diferiti poti avea 2 contracte full. Faza e ca deja au trecut ceva luni si nu mi-e clar daca sunt in legalitate sau nu.
Multumesc
Intr-adevar, ipoteza dvs initiala era corecta.