Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se da următoarea situatie:bloc în București cu un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se da următoarea situatie:bloc în București cu un investitor ...

Se da următoarea situatie:bloc în București cu un investitor inițial in momentul în care s a făcut conducta separata de gaze, pentru centrala termica. Investitorul inițial a vândut apartamentul. Noul proprietar preia automat și dreptul de proprietate asupra conductei de gaze?
Eu zic ca nu automat, insa se poate stipula treaba asta fie in actul de v/c, fie intr-un act separat.