avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se da următoarea situatie:bloc în București cu un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se da următoarea situatie:bloc în București cu un investitor ...

Se da următoarea situatie:bloc în București cu un investitor inițial in momentul în care s a făcut conducta separata de gaze, pentru centrala termica. Investitorul inițial a vândut apartamentul. Noul proprietar preia automat și dreptul de proprietate asupra conductei de gaze?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 20:11, 19 Decembrie 2020
Eu zic ca nu automat, insa se poate stipula treaba asta fie in actul de v/c, fie intr-un act separat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coloana gaze separata-bloc FireSky08 FireSky08 Exista un regim clar al coloanei de gaze care a fost construita pentru cei care își pun centrala termica? Mai exact: dacă un investitor inițial vinde ... (vezi toată discuția)
Bransare la gaz ContSters320341 ContSters320341 Buna ziua ... Am si eu o intrebare sau o nelamurire si rog pe cineva care poate sa imi raspunda. Stau de 20 ani intr-un bloc racordat la gaz metan. Acum 10 ani ... (vezi toată discuția)
Dreptul de proprietate si centrala de apartament crystynas2 crystynas2 ncerc sa imi instalez o centrala termica pe gaz intr-un apartament la bloc in bucuresti. Si pt ca lucrurile trebuie sa fie foarte complicate, va expun mai jos ... (vezi toată discuția)