avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie construire legala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie construire legala

Buna ziua , am obtinut autorizatie de construire pentru 2 duplexuri (4 locuinte individuale ) pe un lot comun de 1120 de m patrati nedezmebrat fara delimitare clara a drumului de acces, lotul avand o prelungire catre drumul public lata de 6m si lunga de 12m prin care se face accesul. Este legal ca dupa obtinerea procesului verbal de receptie finala a celor 2 duplexuri sa fac dezmembrarea terenului si sa dezmembrez si drumul de acces tot atunci. De la cadastru mi sa spus sa nu fac dezmembrarea terenului numai dupa procesul verbal de receptie a lucrarilor pentru ca daca il fac inainte pierd autorizatia de construire. este legala toata treaba?
Ultima modificare: Miercuri, 16 Decembrie 2020
grilpavel, utilizator
Cel mai recent răspuns: grilpavel , utilizator 16:18, 16 Decembrie 2020
Ati omis sa formulati nelamurirea dvs.
Buna ziua , am obtinut autorizatie de construire pentru 2 duplexuri (4 locuinte individuale ) pe un lot comun de 1120 de m patrati nedezmebrat fara delimitare clara a drumului de acces, lotul avand o prelungire catre drumul public lata de 6m si lunga de 12m prin care se face accesul. Este legal ca dupa obtinerea procesului verbal de receptie finala a celor 2 duplexuri sa fac dezmembrarea terenului si sa dezmembrez si drumul de acces tot atunci. De la cadastru mi sa spus sa nu fac dezmembrarea terenului numai dupa procesul verbal de receptie a lucrarilor pentru ca daca il fac inainte pierd autorizatia de construire. este legala toata treaba?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema mostenire teren radumalica radumalica Buna ziua Mama mea si sora ei sunt mostenitoare pe un teren de 1000mp dispus pe lung de la strada, cu deschidere 16.93 m la strada, lungime 46.5 m pe parti ... (vezi toată discuția)
Constructie cladire ContSters126873 ContSters126873 buna ziua . doresc sa ridic o constructie din lemn de 80m patrati ce documentatie imi trebuie?? mentionez ca terenul este proprietate personala (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren cu autorizatie de constructie Anaaxb Anaaxb Buna ziua, Va rog daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema. Din pacate peste tot pe unde am intrebat nu a stiut nimeni sa imi spuna ceva concret. ... (vezi toată discuția)