Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie construire legala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie construire legala

Buna ziua , am obtinut autorizatie de construire pentru 2 duplexuri (4 locuinte individuale ) pe un lot comun de 1120 de m patrati nedezmebrat fara delimitare clara a drumului de acces, lotul avand o prelungire catre drumul public lata de 6m si lunga de 12m prin care se face accesul. Este legal ca dupa obtinerea procesului verbal de receptie finala a celor 2 duplexuri sa fac dezmembrarea terenului si sa dezmembrez si drumul de acces tot atunci. De la cadastru mi sa spus sa nu fac dezmembrarea terenului numai dupa procesul verbal de receptie a lucrarilor pentru ca daca il fac inainte pierd autorizatia de construire. este legala toata treaba?
grilpavel, utilizator
Ati omis sa formulati nelamurirea dvs.
Buna ziua , am obtinut autorizatie de construire pentru 2 duplexuri (4 locuinte individuale ) pe un lot comun de 1120 de m patrati nedezmebrat fara delimitare clara a drumului de acces, lotul avand o prelungire catre drumul public lata de 6m si lunga de 12m prin care se face accesul. Este legal ca dupa obtinerea procesului verbal de receptie finala a celor 2 duplexuri sa fac dezmembrarea terenului si sa dezmembrez si drumul de acces tot atunci. De la cadastru mi sa spus sa nu fac dezmembrarea terenului numai dupa procesul verbal de receptie a lucrarilor pentru ca daca il fac inainte pierd autorizatia de construire. este legala toata treaba?