Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am fost sanctionata disciplinar de directorul scolii. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am fost sanctionata disciplinar de directorul scolii. m-am adresat ...

am fost sanctionata disciplinar de directorul scolii. m-am adresat Colegiului de Disciplina de pe langa ISJ contestand decizia privind sanctionarea mea. Desi a fost realizata procedura de punere pe rol a contestatiei, nu a fost fixat un termen de solutionare, desi au trecut mai mult de 6 luni de cand m-am adresat Colegiului de disciplina. Pot solicita fixarea unui termen?
Puteti solicita fixarea unui termen ...
Va multumesc! Stiti cumva si care este baza legala pentru solicitarea termenului, adica in ce baza legala solicit eu fixarea unui termen?
Ordinul nr. 3.866 din 2 mai 2012
pentru aprobarea Regulamentului privind organizarea, funcţionarea şi atribuţiile Colegiului Central de Disciplină al Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului şi ale colegiilor de disciplină de pe lângă inspectoratele şcolare judeţene