Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua Am si eu o întrebare Astăzi am primit ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua Am si eu o întrebare Astăzi am primit hotărârea ...

Buna ziua
Am si eu o întrebare
Astăzi am primit hotărârea judecătorească prin care mi sa anulat permisul pentru alcool aș dori sa stiu cand pot da iar ? Mulțumesc anticipat!
Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.
Duca Oana, Avocat
Nu sa dispus aceasta.. mulțumesc frumos

Duca Oana a scris:

Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.

Si mai am o întrebare aveți idee la cat timp ma chemă la semnat? deoarece doresc sa plec in străinătate mulțumesc

Vasile Anghel23 a scris:

Nu sa dispus aceasta.. mulțumesc frumos

Duca Oana a scris:

Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.

Cei de la serviciul de probațiune stabilesc.
O sa va fie destul de greu cu plecatul în străinătate, întrucât aveți stabilit un termen de supraveghere de cel putin 2 ani, pe parcursul căruia vi se va tot solicita sa va prezentați la chemările serviciului.
Plus ca aveti și munca în folosul comunității de executat.
Oricare dintre aceste obligații nerespectate cu rea-credință va atrage revocarea suspendării și executarea în regim de detenție.
Exista posibilitatea de a reduce semnătura la 3 luni sau 6?

Duca Oana a scris:

Cei de la serviciul de probațiune stabilesc.
O sa va fie destul de greu cu plecatul în străinătate, întrucât aveți stabilit un termen de supraveghere de cel putin 2 ani, pe parcursul căruia vi se va tot solicita sa va prezentați la chemările serviciului.
Plus ca aveti și munca în folosul comunității de executat.
Oricare dintre aceste obligații nerespectate cu rea-credință va atrage revocarea suspendării și executarea în regim de detenție.