avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua Am si eu o întrebare Astăzi am primit ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua Am si eu o întrebare Astăzi am primit hotărârea ...

Buna ziua
Am si eu o întrebare
Astăzi am primit hotărârea judecătorească prin care mi sa anulat permisul pentru alcool aș dori sa stiu cand pot da iar ? Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Vasile Anghel23 , utilizator 13:05, 20 Decembrie 2020
Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.
Ultima modificare: Joi, 17 Decembrie 2020
Duca Oana, Avocat
Nu sa dispus aceasta.. mulțumesc frumos

Duca Oana a scris:

Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.

Si mai am o întrebare aveți idee la cat timp ma chemă la semnat? deoarece doresc sa plec in străinătate mulțumesc

Vasile Anghel23 a scris:

Nu sa dispus aceasta.. mulțumesc frumos

Duca Oana a scris:

Peste 1 an de când hotărârea rămâne definitiva.
Dacă nu vi s-a interzis prin hotărâre sa conduceti pe o perioada mai lunga de timp.



Cei de la serviciul de probațiune stabilesc.
O sa va fie destul de greu cu plecatul în străinătate, întrucât aveți stabilit un termen de supraveghere de cel putin 2 ani, pe parcursul căruia vi se va tot solicita sa va prezentați la chemările serviciului.
Plus ca aveti și munca în folosul comunității de executat.
Oricare dintre aceste obligații nerespectate cu rea-credință va atrage revocarea suspendării și executarea în regim de detenție.
Exista posibilitatea de a reduce semnătura la 3 luni sau 6?

Duca Oana a scris:

Cei de la serviciul de probațiune stabilesc.
O sa va fie destul de greu cu plecatul în străinătate, întrucât aveți stabilit un termen de supraveghere de cel putin 2 ani, pe parcursul căruia vi se va tot solicita sa va prezentați la chemările serviciului.
Plus ca aveti și munca în folosul comunității de executat.
Oricare dintre aceste obligații nerespectate cu rea-credință va atrage revocarea suspendării și executarea în regim de detenție.

Alte discuții în legătură

Inchisoare cu suspendare mihaella2011 mihaella2011 Inainte de a pune intrebarea o sa redau un fragment din hotarare : Instanţa a dispus suspendarea executării pedepsei, sub supraveghere, fixîndu-i acestuia ... (vezi toată discuția)
Suspendarea pedepsei si termenul de incercare user3 user3 Buna ziua, Va rog respectuos, daca se poate, sa imi explicati ce anume nu ai voie sa faci pe durata termenului de incercare. Pedeapsa s-a primit pentru o ... (vezi toată discuția)
Neîndeplinirea obligații civile Banicasorinadrian93 Banicasorinadrian93 Bună seara. Fără sa întru prea mult în detalii aiurea va întreb cu respect: Sunt în probațiune dintro cauza penala, am îndeplinit aproape toate ... (vezi toată discuția)