avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1084 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Întreb ptr ca nu sunt lamurita. Mama mea a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Întreb ptr ca nu sunt lamurita. Mama mea a decedat, ...

Buna ziua,
Întreb ptr ca nu sunt lamurita.
Mama mea a decedat, soțul ei a făcut succesiunea fără mine și acum l am chemat in judecată ca sa mi pot obține dreptul meu după mama.
Eu chemând in judecată pe domn trebuie sa plătesc taxa de timbru.
Valoarea după succesiune este de 42 000 de euro. Aceasta suma aparținea lor.
Eu cât am dreptul și cât trebuie sa plătesc taxa de timbru?
Cel mai recent răspuns: Mihaela Marusi , utilizator 12:30, 22 Decembrie 2020
Va spune instanta cat trebuie sa platiti taxa de timbru.
De aceea se spune ca "justitia costa".
Aveti insa posibilitatea ca la sfarsit sa va recuperati banii.
Multumesc!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune; dreptul de mostenire al sotului supravietuitor stanley stanley Suntem doi frati proveniti din prima casatorie a tatalui nostru, care recent a decedat. In urma decesului sau a ramas sotia vaduva din a doua casatorie a ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa parinti decedati carmencarmen carmencarmen Respectuos va rog sa ma indrumati si pe mine Suntem trei frati singurii copii ai parintilor nostrii Tatal nostru amurit anul trecut iar mama acum cateva ... (vezi toată discuția)
Taxa de succesiune intre doi copii si sotie denisa-m denisa-m buna ziua! tatal meu a decedat in anul 1998 . mostenitorii suntem: sotia si doua fete. taxa de succesiune dupa tata nu a fost facuta. am vrea sa o facem in ... (vezi toată discuția)