Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Întreb ptr ca nu sunt lamurita. Mama mea a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Întreb ptr ca nu sunt lamurita. Mama mea a decedat, ...

Buna ziua,
Întreb ptr ca nu sunt lamurita.
Mama mea a decedat, soțul ei a făcut succesiunea fără mine și acum l am chemat in judecată ca sa mi pot obține dreptul meu după mama.
Eu chemând in judecată pe domn trebuie sa plătesc taxa de timbru.
Valoarea după succesiune este de 42 000 de euro. Aceasta suma aparținea lor.
Eu cât am dreptul și cât trebuie sa plătesc taxa de timbru?
Va spune instanta cat trebuie sa platiti taxa de timbru.
De aceea se spune ca "justitia costa".
Aveti insa posibilitatea ca la sfarsit sa va recuperati banii.
Multumesc!!!!