Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... rectificare fisa matricola penala detinuti politici ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

rectificare fisa matricola penala detinuti politici Unde pot ...

rectificare fisa matricola penala detinuti politici
Unde pot cere rectificarea fisei matricole penale a tatalui meu care a fost detinut politic intrucat as dori sa beneficiez de Legea 130/2020 in calitate de urmas si nu pot datorita faptului ca in celelalte acte de stare civila este Tudorica Costica iar in fisa matricola penala este Tudorica Constantin , sau cum pot demonstra ca este una si aceiasi persoana? Va multumesc!
Adresati-va la Administraţia Naţională a Penitenciarelor)

Fiecărui deţinut politic i s-a întocmit cel puţin o fişă matricolă penală. Fişele de penitenciar/fişele matricole penale cu menţiuni specifice au fost păstrate în arhiva Direcţiei Generale a Penitenciarelor (astăzi Administraţia Naţională a Penitenciarelor) şi centralizate la penitenciarul Jilava.
[ link extern ] /