Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire card! Bună ziua! In urma unor amenzi de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire card! Bună ziua! In urma unor amenzi de circulație ...

Poprire card! Bună ziua! In urma unor amenzi de circulație mi a fost pusă poprire pe card! Dacă mă înțeleg cu viitorul angajator să îmi vireze banii pe cardul unui membru al familiei, evitând astfel poprirea, este legal? Mulțumesc
nu se complica angajatorul cu astfel de chestii ca sa evitati dvs poprirea, iar ca plus, va poate pune poprire pe salariu, asa ca nu va rezolvati problema.
platiti-va amenzile
Creditorul va pune poprire pe salariu direct la angajator. Nu puteți ocoli executarea silită, prin virarea banilor în alt cont decât cel personal. Rămâne de văzut daca va accepta angajatorul un asemenea risc, dar oricum de poprire nu scăpați.