Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... executare silita salariu obtinut in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

executare silita salariu obtinut in strainatate

Sunt angajat intr-o unitate militara si urmeaza sa fiu dislocat sa execut o misiune in strainatate, salariul fiind platit de catre NATO si virat in tara. Intrebarea mea este daca am hotarare de executare silita pentru o datorie la banca, este posibil ca aceasta sa-mi faca poprire pe veniturile din strainatate chiar daca solicit virarea acestora intr-un cont din alta tara?
Ce sanse am sa pacalesc banca ca sa evit executarea silita?
Mentionez ca nu am alte bunuri imobile si mobile pe care banca ar putea sa puna sechestru.
da poate face poprire in cazul cand banii intra in contul tau din tara,daca virezi bani intr-un cont din strainatate nu poate sa-ti opreasca banii
deschide-ti un cont in strainatate si solicita si un card atasat contului,cand vi in tara scoti banii din contul din strainatate cu cardul emis acolo
vezi ca,comisioanele sunt cam mari cand scoti banii de la bancomat in romania de la 3 euro in sus dar decat sa-i dai bancii la care ai credit