Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua!îmi puteti explica si mie ce este gratuit ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua!îmi puteti explica si mie ce este gratuit si ce nu ...

Buna ziua!îmi puteti explica si mie ce este gratuit si ce nu la o procedura de extindere de retea de gaze naturale si conectarea consumatorului final?premier energy bolintin mi au spus ca extinderea o suporta ei,însa ce este în curtea consumatorului trebuie platit!
Asa este normal !
Chiar si cu ordinul 178/2020
In baza ordinului 178/2020, distribuitorul suporta extinderea retelei pana la punctul de delimitare, si nu pana la aragaz/centrala. Daca nu ma insel, punctul de delimitare este reprezentat de contor. Altfel spus: instalatia dinainte de contor este in responsabilitatea distribuitorului si acesta suporta costul executiei, iar cea de dupa contor este in responsabilitatea utilizatorului, care suporta costul.
Multumesc