Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face? ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face? Speta: ,,Complet: ...

Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face?
Speta: ,,Complet: C4 PENAL
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În baza art. 341 alin. (6) lit. a) C. proc. pen., respinge ca nefondată plângerea împotriva ordonanţei de clasare...,,
,, În temeiul art. 66 rap. la art. 64 alin. 4 C.p.p. admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător ..................................... Înaintarea dosarului la Serviciul Registratură pentru repartizarea aleatorie a dosarului. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 31.08.2020. ,,
Ideea este ca, a fost un ,,parat,, politist local si un alt conducator auto, care avea calitatea de contravenient si care a fost folosit de ,,local,, ca si martor, fiind ,,recompensat,, cu nesanctionarea contraventionala. Consider ca, exista suspiciuni de coruptie, santaj, abuz in serviciu, etc.
In ,,cercetarea,, penala, martorul/contravenient nu a fost audiat, audiat fiind doar ,,politistul,, local, ca si martor???!!!
Decebal58, utilizator
,, În temeiul art. 66 rap. la art. 64 alin. 4 C.p.p. admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător ..................................... Înaintarea dosarului la Serviciul Registratură pentru repartizarea aleatorie a dosarului. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 31.08.2020. ,,.Dupa care a urmat procesul cu o singura infatisare, localul nedeclarand nimic.
Ideea este ca, a fost un ,,parat,, politist local si un alt conducator auto, care avea calitatea de contravenient si care a fost folosit de ,,local,, ca si martor, fiind ,,recompensat,, cu nesanctionarea contraventionala. Consider ca, exista suspiciuni de coruptie, santaj, abuz in serviciu, etc.
In ,,cercetarea,, penala, martorul/contravenient nu a fost audiat, audiat fiind doar ,,politistul,, local, ca si martor???!!! Localul nici macar nu a fost intrebat, daca martorul a comis aceeasi contraventie si daca da, de ce nu a fost sanctionat.
,,Cercetarea,, penala, la politie, a durat peste 2 ani, fiind audiat ca si martor doar politistul local(?!), cu toate ca, acesta a fost parat. Un judecator de drepturi si libertati, a emis o hotarare in care s-a admis ,,tergiversare dosar,,.
Decebal58, utilizator