avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face? ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face? Speta: ,,Complet: ...

Contestatie, Recurs, etc., ce se mai poate face?
Speta: ,,Complet: C4 PENAL
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În baza art. 341 alin. (6) lit. a) C. proc. pen., respinge ca nefondată plângerea împotriva ordonanţei de clasare...,,
,, În temeiul art. 66 rap. la art. 64 alin. 4 C.p.p. admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător ..................................... Înaintarea dosarului la Serviciul Registratură pentru repartizarea aleatorie a dosarului. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 31.08.2020. ,,
Ideea este ca, a fost un ,,parat,, politist local si un alt conducator auto, care avea calitatea de contravenient si care a fost folosit de ,,local,, ca si martor, fiind ,,recompensat,, cu nesanctionarea contraventionala. Consider ca, exista suspiciuni de coruptie, santaj, abuz in serviciu, etc.
In ,,cercetarea,, penala, martorul/contravenient nu a fost audiat, audiat fiind doar ,,politistul,, local, ca si martor???!!!
Ultima modificare: Joi, 24 Decembrie 2020
Decebal58, utilizator
Cel mai recent răspuns: Decebal58 , utilizator 13:07, 24 Decembrie 2020
,, În temeiul art. 66 rap. la art. 64 alin. 4 C.p.p. admite cererea de abţinere formulată de domnul judecător ..................................... Înaintarea dosarului la Serviciul Registratură pentru repartizarea aleatorie a dosarului. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică azi, 31.08.2020. ,,.Dupa care a urmat procesul cu o singura infatisare, localul nedeclarand nimic.
Ideea este ca, a fost un ,,parat,, politist local si un alt conducator auto, care avea calitatea de contravenient si care a fost folosit de ,,local,, ca si martor, fiind ,,recompensat,, cu nesanctionarea contraventionala. Consider ca, exista suspiciuni de coruptie, santaj, abuz in serviciu, etc.
In ,,cercetarea,, penala, martorul/contravenient nu a fost audiat, audiat fiind doar ,,politistul,, local, ca si martor???!!! Localul nici macar nu a fost intrebat, daca martorul a comis aceeasi contraventie si daca da, de ce nu a fost sanctionat.
,,Cercetarea,, penala, la politie, a durat peste 2 ani, fiind audiat ca si martor doar politistul local(?!), cu toate ca, acesta a fost parat. Un judecator de drepturi si libertati, a emis o hotarare in care s-a admis ,,tergiversare dosar,,.
Ultima modificare: Joi, 24 Decembrie 2020
Decebal58, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Propunere renuntare la urmarirea penala Andrei-Ionuț COCÎRLĂU Andrei-Ionuț COCÎRLĂU Buna ziua ! Intr-un dosar penal , in care am calitatea de parte vatamata , organele de cercetare penala au trimis ieri la Parchet dosarul , alaturi de ... (vezi toată discuția)
Cerere de recuzare / incompatibilitate procuror care este inculpat intr-un dosar in care sunt reclamant? eusaisapte eusaisapte procurorul care ma cerceteaza abuziv intr-un dosar, este inculpat in alt dosar penal pentru cercetarea abuziva in legatura cu fapte de coruptie, de catre DNA. ... (vezi toată discuția)
Am solicitat printr-o petitie la inspectoratul general al politiei romane ..sorin, ..sorin, Sa mi se comunice stadiul cercetărilor in dosarul penal in care am fost audiat ca martor in data de 12-01-2017 mi sa adus la cunoştinţă ca aceasta calitate ... (vezi toată discuția)