Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Complet: 9-Completul 2 Recurs NCPC Tip solutie: ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Complet: 9-Completul 2 Recurs NCPC Tip solutie: Dispune rejudecarea ...

Complet: 9-Completul 2 Recurs NCPC
Tip solutie: Dispune rejudecarea
Solutia pe scurt: Admite recursul. Casează în parte sentinţa recurată şi, rejudecând cererea: Admite în parte acţiunea. Dispune anularea Ordinului Preşedintelui ANC nr. 1974/7.08.2019. Dispune obligarea pârâtei să soluţioneze cererea reclamantei potrivit considerentelor prezentei hotărâri. Definitivă. Pronunţată azi, 26.11.2020, în şedinţă publică.
Document: Hotarâre 2310/2020 26.11.2020

ce înseamnă?

Mulțumesc
Foarte simplu,a fost admisă calea de atac (recursul) si pe cale de consecință acțiunea astfel cum a fost formulata(cu alte cuvinte ce ati cerut în prima instanta)
multu mesc foarte mult :)