Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sunt persoana cu handicap si vreau sa fac un credit sa ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sunt persoana cu handicap si vreau sa fac un credit sa imi iau ...

Sunt persoana cu handicap si vreau sa fac un credit sa imi iau o masina.am inteles ca dobanda este finanțata de stat.?cum pot face treaba ata ?va multumesc
Depinde ce salariu aveți. Trebuie să fiți solvabil, să aveți un salariu din care să vă permiteți și plata ratei lunare la bancă, dar să vă rămână suficienți bani și pentru subzistență. Mergeți și întrebați pe la mai multe bănci.
Dapix, utilizator
Am 2300 lei total. Imi acorda daca am avut avc?
Eu am gradul 1 de la handicap.si gradul 1 cu insotitor de la casa de pensii .intrebarea este mai pot sa lucrez ..mai am dreptul
Se acordă și la pensionari dacă au o pensie cum e a dumneavoastră. Dar s-ar putea să vă ceară să puneți la credit, fie un girant, fie un imobil ipotecă. La o pensie de 2300 lei, aveți șansă să obțineți un credit cu dobânda subvenționată de stat. Întrebați pe la mai multe bănci, că sunt în România peste 30 de bănci comerciale.
Dapix, utilizator