Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, As dori sa dau DSU in judecata in privinta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, As dori sa dau DSU in judecata in privinta obligativitatii ...

Buna ziua,
As dori sa dau DSU in judecata in privinta obligativitatii purtarii mastii . Avand in vedere ca deja Curtea de Apel Bucuresti s.a pronuntat in privinta acestui lucru nu mi se pare normal ca masura sa nu fie anulata la nivel national. As dori sa stiu ce implica lucrul acesta? Va multumesc!
Formularea unei cereri de chemare in judecata .....Cererea se depune la Curtea de Apel Bucuresti.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Ar fi o actiune doar ca sa va aflati in treaba, daca se va mentine solutia la recurs, efectele vor fi la nivel national.
Efectele nu vor fi la nivel national.
Se va respinge recursul dar nu va ajuta.
Vedeti ca si la Curtea de Apel Constanța s-a câștigat un proces.
In cazul de la Constanta , Curtea de Apel Bucuresti a decis ca masura este in afara legii, sa inteleg ca restul tarii va trebui sa dea in judecata DSU pentru ca efectele sa fie resimtite la nivel national?