Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare pierduta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare pierduta

Bunicii mei au făcut intabularea unei garsoniere, și s a pierdut actul, nu putem vinde fără intabulare, cine îmi va face din nou intabularea?
Nimeni. Si nici nu se face din nou.
Puteti obtine o copie și un extras de Carte Funciară pentru informare de la Biroul de Carte Funciară.
Buna ziua,
Intabularea fiind facuta deja nu se mai modifica decat in cazul in care se schimba proprietarul; o copie dupa cadastru se poate obtine de la Oficiul de Cadastru pe raza caruia se afla imobilul in baza unei solicitari scrise.