avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Profesia de "mediator"
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Profesia de "mediator"

As vrea sa stiu unde si cand se fac cursuri de pregatire pentru aceasta profesie.
Cel mai recent răspuns: Zeno Daniel Sustac , Avocat 08:31, 31 August 2006
Apropos,in titlul nu trebuie sa apara ghilimelele pentru ca e vorba de o profesie care chiar exista(reglementata de legea 192/2006),o profesie liberala in curs de consacrare pe meleagurile noastre mioritice.X-(
Detalii la www.medierea.ro,pe forum.:D
Ultima modificare: Joi, 31 August 2006
Zeno Daniel Sustac, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea medierii a trecut de senat Zeno Daniel Sustac Zeno Daniel Sustac V-a aparea o noua profesie,cea de mediator.O noua profesie liberala,cu tenta juridica.Teoretic instantele se vor degreva de cauze si justitia v-a functiona mai ... (vezi toată discuția)
Ce urmeaza dupa licenta de drept? ContSters172518 ContSters172518 Poate radeti de intrebarea mea,dar sunt nelamurita,si de aceea va rog sa ma ajutati sa pun ordine in mintea mea:deci,obtin diploma de drept,dupa aceea care ... (vezi toată discuția)
Mediere???? Anca Toda Anca Toda Buna ziua, Propun spre discutie urmatoru aspect: In conformitate cu art. 3 lit. f din Legea nr. 51/1995, profesia de avocat se exrcita inclusiv prin ... (vezi toată discuția)