Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am citit tot ...

Buna ziua!
Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am citit tot ce am gasit pe net,dar nu m-am lamurit.
Va rog,daca se poate sa primesc un raspuns avizat!
Mama mea are o pensie pt.limita de vârsta de 800 lei și in plus o ind.de handicap de 320 lei.A primit un card pt. acele așa zise "mese calde".
Il poate folosi oare?legea spune sa nu depaseasca 800 lei platiti prin casa de pensii,iar cei 320 sunt de la DGASPC.
Va mulțumesc!
In opinia mea, il poate folosi.
Mulțumesc,asa ințeleg si eu !

Cornel Vasile a scris:

In opinia mea, il poate folosi.