avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am citit tot ...

Buna ziua!
Nu stiu daca ma adresez unde trebuie,am citit tot ce am gasit pe net,dar nu m-am lamurit.
Va rog,daca se poate sa primesc un raspuns avizat!
Mama mea are o pensie pt.limita de vârsta de 800 lei și in plus o ind.de handicap de 320 lei.A primit un card pt. acele așa zise "mese calde".
Il poate folosi oare?legea spune sa nu depaseasca 800 lei platiti prin casa de pensii,iar cei 320 sunt de la DGASPC.
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: florinamarcu27@yahoo.com , utilizator 21:02, 3 Ianuarie 2021
In opinia mea, il poate folosi.
Mulțumesc,asa ințeleg si eu !

Cornel Vasile a scris:

In opinia mea, il poate folosi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara ! mama mea, 91 ani , în urma unei internări la ... Miha_ella60 Miha_ella60 Bună seara ! Mama mea, 91 ani , în urma unei internări la Psihiatrie anul trecut a primit diagnosticul de alhzaimer si dementa senila. I s-a recomandat și ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie/stimulent persoana cu handicap: mama mea are boala ... Dani1993 Dani1993 Indemnizatie/stimulent persoana cu handicap: Mama mea are boala Parkinson,grad accentuat ,a inceput sa primeasca o pensie de 375 lei.A depus actele necesare si ... (vezi toată discuția)
Drepturi financiare pentru persoana cu grad de invaliditate 2 DanutzGenila DanutzGenila Buna ziua. Mama mea are o Decizie asupra capacitatii de munca cu diagnosticul Schizofrenie paranoida, grad de invaliditate 2, din anul 2005. A beneficiat de ... (vezi toată discuția)