avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia ...

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia publica locala ce lege se aplica pentru concediile de odihna? Hotararea de Guvern nr 250/1992, OG nr. 7/2006 sau Codul muncii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:00, 5 Ianuarie 2021
personal contractual : HG 250/1992

functionari publici : OG 6/2007
Nu se poate aplica HG 250/1992 si pentru personalul contractual si pentru functionarii publici?
Ultima modificare: Marți, 5 Ianuarie 2021
AlbertCaf, utilizator
Nu se poate aplica la ambele categorii de salariati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere deces in familie bratu nicolae bratu nicolae Buna ziua, vreau sa stiu daca pentru decesul socrului functionarii publici beneficiaza de zile libere cu ocazia inmormantarii??? (vezi toată discuția)
Modificarile din codul muncii privind concediul de odihna vera_tardea vera_tardea Buna ziua, va rog sa imi precizati in ce masura modificarile aduse de Lg.12/2015, cu privire la concediul de odihna( perioada de 18 luni si faptul ca o ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! hg 250/1992 se aplica in ceea ce priveste concediul ... AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! HG 250/1992 se aplica in ceea ce priveste concediul de odihna si pt functionarii publici si pt personalul contractual dintr-o primarie? (vezi toată discuția)