Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia ...

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia publica locala ce lege se aplica pentru concediile de odihna? Hotararea de Guvern nr 250/1992, OG nr. 7/2006 sau Codul muncii?
personal contractual : HG 250/1992

functionari publici : OG 6/2007
Nu se poate aplica HG 250/1992 si pentru personalul contractual si pentru functionarii publici?
AlbertCaf, utilizator
Nu se poate aplica la ambele categorii de salariati.