avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! HG 250/1992 se aplica in ceea ce priveste ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! HG 250/1992 se aplica in ceea ce priveste concediul ...

Buna ziua! HG 250/1992 se aplica in ceea ce priveste concediul de odihna si pt functionarii publici si pt personalul contractual dintr-o primarie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:45, 5 Ianuarie 2021
HG 250/1992 se aplica in ceea ce priveste concediul de odihna pentru personalul contractual dintr-o primarie.

Functionari publici vedeti OG 6/2007.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia ... AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, pentru salariatii din administratia publica locala ce lege se aplica pentru concediile de odihna? Hotararea de Guvern nr ... (vezi toată discuția)
Zile libere deces in familie bratu nicolae bratu nicolae Buna ziua, vreau sa stiu daca pentru decesul socrului functionarii publici beneficiaza de zile libere cu ocazia inmormantarii??? (vezi toată discuția)
Concediu de odihna cristianxxl cristianxxl in institutiile publice concediul de odihna se calculeaza inca ,conform HG250/1992,art1 aliniat2,va multumesc (vezi toată discuția)