Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza act aditional

Buna ziua,
am semnat un act aditional pentru un proiect in care se specifica data finala a proiectului ca fiind 31.12.2020.
Proiectul a fost anuntat ca fiind inchis cu succes inaintea acestei date , undeva prin Martie.
O clauza in acest act aditional suna ceva de genul:
"In cazul in care Angajatul demisioneaza inainte de sfarsitul Perioadei de contributie personala in cadrul proiectului, bonusul nu se va acorda"

Eu mi-am incetat contractul undeva prin luna 09.2020 .
Intrebarea este urmatoarea: Sunt eligibil de primire a bonusului chiar daca mi-am dat demisia inaintea perioadei de 31.12.2020 desi proiectul a fost anuntat inchis inainte de luna 09.2020 cat inca eram angajat?
Care data va ramane valida? cea din actul aditional de 31.12.2020 sau cea de incheiere efectiva a proiectului?
Va multumesc!
In opinia mea, cea de incheiere efectiva a proiectului.