avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza act aditional

Buna ziua,
am semnat un act aditional pentru un proiect in care se specifica data finala a proiectului ca fiind 31.12.2020.
Proiectul a fost anuntat ca fiind inchis cu succes inaintea acestei date , undeva prin Martie.
O clauza in acest act aditional suna ceva de genul:
"In cazul in care Angajatul demisioneaza inainte de sfarsitul Perioadei de contributie personala in cadrul proiectului, bonusul nu se va acorda"

Eu mi-am incetat contractul undeva prin luna 09.2020 .
Intrebarea este urmatoarea: Sunt eligibil de primire a bonusului chiar daca mi-am dat demisia inaintea perioadei de 31.12.2020 desi proiectul a fost anuntat inchis inainte de luna 09.2020 cat inca eram angajat?
Care data va ramane valida? cea din actul aditional de 31.12.2020 sau cea de incheiere efectiva a proiectului?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:23, 5 Ianuarie 2021
In opinia mea, cea de incheiere efectiva a proiectului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in urma cu cateva luni am semnat un act aditional ... Maria_Bucharest Maria_Bucharest Buna ziua, In urma cu cateva luni am semnat un act aditional la contractul de munca pentru acordarea unui bonus de fidelitate. In acest act aditional este ... (vezi toată discuția)
Bonus de performanta AngelaSanda AngelaSanda Buna ziua, Am nevoie de opinia d-voastra in legatura cu dreptul meu de a primi (sau nu) bonusul de performanta. Conjunctura este ca sunt in perioada de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, mi-am dat demisia saptamana trecuta cu preaviz 20 ... Roxana Georgiana Roxana Georgiana Buna ziua, Mi-am dat demisia saptamana trecuta cu preaviz 20 de zile. Intre timp, firma m-a reofertat pentru a renunta la demisie, conditia fiind o ... (vezi toată discuția)