avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce conditii pot ...

Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce conditii pot proteja secretul productiei ? Cat timp poate dura un Acord de Confidentialitate cu participantii in proiect *? ( actori , personal tehnic ) Ce limita de despagubiri pot impune daca se incalca acest Acord ? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:58, 5 Ianuarie 2021
Ar trebui sa fiti consiliat de avocat si acesta sa se ocupe de redactarea contractului.
Clauzele contractuale le veți discuta cu avocatul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

clauza de confidentialitate contract de colaborare medeea2013 medeea2013 Buna seara, Sunt pe cale sa semnez un contract de colaborare dar sunt unele aspecte care imi ridica semne de intrebare. Si anume: -Remuneratia se va face ... (vezi toată discuția)
Clauza fidelitate alienware alienware Ma poate ajuta cineva cu o detaliere a acestei clauze? Trebuie sa semnez un act in care este mentionata si nu stiu exact ce inseamna. Din ce am citit in ... (vezi toată discuția)
Clauza de confidentialitate ContSters117899 ContSters117899 buna ziua, As dori sa stiu daca este posibil ca obiectul contractului de munca sa fie considerat informatie confidentiala? mai exact, functia si atributiile ... (vezi toată discuția)