Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce conditii pot ...

Doresc realizarea pe YouTube a unui serial. In ce conditii pot proteja secretul productiei ? Cat timp poate dura un Acord de Confidentialitate cu participantii in proiect *? ( actori , personal tehnic ) Ce limita de despagubiri pot impune daca se incalca acest Acord ? Va multumesc
Ar trebui sa fiti consiliat de avocat si acesta sa se ocupe de redactarea contractului.
Clauzele contractuale le veți discuta cu avocatul.