Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt asistenta medicala la stat. Dacă ies la pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt asistenta medicala la stat. Dacă ies la pensie la limita ...

Sunt asistenta medicala la stat. Dacă ies la pensie la limita de vârstă, pot sa mai lucrez în continuare? Și dacă da, cât timp? Mulțumesc!
Legea permite cumul pensiei cu salariu in cazul pensionarilor pentru limita de varsta.