Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuielile deductibile la un cabinet de psihologie?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuielile deductibile la un cabinet de psihologie?

Bună ziua. Am un cabinet de psihologie ! Deoarece deţin şi un autoturism pe care îl folosesc în cadrul cabinetului aş dori să ştiu care sunt ,,cheltuielile deductibile" cu acesta deoarece consider că codul fiscal este cam ,,ambiguu" şi nu este detaliat ! Vă mulţumesc!
george-neagu, moderator
Nu prea aveți cheltuieli deductibile.
Aveti munca de birou și nu de teren.
Vorbiti cu un contabil ca sa va lamuriti pe deplin.
Daca puteti dovedi ca folositi autoturismul pentru deplasarea la clienti (la domiciliul lor), puteti deduce 50% din cheltuielile cu carburantul daca bonul de benzina e luat pe codul fiscal al cabinetului, asigurarea, cheltuielile de intretinere si reparatii.