Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. In urma decesului tatălui meu mama poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. In urma decesului tatălui meu mama poate sa vîndă ...

Bună ziua. In urma decesului tatălui meu mama poate sa vîndă proprietatea unui copil al ei?fără a mai face taxa de succesiune. Asa am auzit !multumesc anticipat
nu ati auzit bine.
Daca e proprietatea ei, poate vinde oricand, daca era bun comun cu sotul, trebuie sa se dezbata intai succesiunea.