Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor financiar pentru familia fostului angajat - ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor financiar pentru familia fostului angajat - decedat? Se ...

Ajutor financiar pentru familia fostului angajat - decedat?

Se poate acorda un ajutor familei unui fost salariat decedat? Mentionez ca acesta a decedat in afara contractului cu acestia .
Multumesc,
Depinde de prevederile interne ale fostului angajator ...
Bine, si daca reglementeaza in regulamentul intern acum, poate sa acorde retroactiv?

Cornel Vasile a scris:

Depinde de prevederile interne ale fostului angajator ...

Da, poate acorda ....