Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara. Ma scuzati de deranj la această oră. ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara. Ma scuzati de deranj la această oră. Soțul meu ...

Buna seara. Ma scuzati de deranj la această oră. Soțul meu a avut o mașină pe numele lui. Are rate la bancă Unicredit. A rămas fără loc de munca si nu a mai putut achita ratele. Avem un copil de 2 ani și 8 luni in crestere. Nici unul dintre noi nu lucram. Am vândut masina acum cateva luni fără să dăm Fiscalul. Am vorbit cu persoana respectivă ca Fiscalul il poate oferi dupa ce achita amenzile auto si a fost de acord. Aseară ne-a sunat omul si ne-a spus că a fost oprit de poliția din Argeș pentru ca masina este pusă sub sechestru din 2019 soțul meu nu a fost anunțat de nimeni ca masina este pusă sub sechestru. Noului proprietar ia oprit actele masini si ia dat o foaie ca mai poate circula cu masina doar o lună. Am luat legatura cu executorul Predescu si el spune că sechestrul este pus În luna 03.2020. Eu una nu mai inteleg nimic. Ce am de facut?
Maria-15, utilizator
În privința mașinii nu puteți face nimic, până nu achitați toată datoria, ca să vă ridice sechestrul.